Kategorie blog

Buty Adidas

ButyNike

Buty Converes

Buty Reebok

Buty Hooz

 

 

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Darmowa wysyłka obuwia sportowego - sportella.pl

Adidas Torsion 0

O co chodzi?

Technologia Torsion ma w założeniu pomóc biegaczom uporać się z wieloma różnymi problemami jednocześnie. Jest to technologia złożona i widać to an poglądowych schematach. Aby wszystko działało tak, jak zaplanowali to projektanci, ważne jest nie tylko użycie właściwych materiałów, ale także wzajemne ich ułożenie.

Opis technologii Adidas Torsion

Adidas Torsion to łuk wykonany z termoplastycznych materiałów, dzięki któremu przednia i tylna część stopy mogą poruszać się w dużej mierze niezależnie. Daje to większą elastyczność w skrętach, a także pozwala dynamiczniej przemieszczać się we wszystkich kierunkach, ponieważ tego rodzaju konstrukcja zwiększa wyczucie podłoża. Teoretycznie nie ma w tym zbyt wiele miejsca na technologię – Torsion jest systemem wsparcia śródstopia i możesz o nim pomyśleć po prostu jako strukturze, która w pewien sposób łączy palce z piętą i daje wyczucie ziemi również tam, gdzie zwykle jest ono najsłabsze, czyli właśnie na śródstopiu.

Co daje Adidas Torsion?

Technologia sportowa Adidas Torsion zaprojektowana jest tak, aby naturalnie sklepiona stopa zyskała lepsze oparcie na ziemi, bez burzenia jednocześnie naturalnego sposobu przekazywania energii (nacisk nie rozkłada się przez łuk systemu Torsion). Efekt jest taki, że biegacz czuje grunt całą powierzchnią stopy, natomiast biega, jak zawsze, odbijając się głównie przednią częścią stopy, a opadając przede wszystkim na piętę i tylną część śródstopia. Można więc zdefiniować system Adidas Torsion jako swoiste rozszerzenie wyczucia ziemi. Efekt – lepsze wyczucie ziemi pozwala na sprawniejsze manewry w zakrętach, zwiększa stabilność i to zarówno w spoczynku, jak i w czasie biegu.

Adidas Torsion

Anachroniczna i nowoczesna

Technologia Adidas Torsion nie jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, z jakim można się zetknąć. Ostatecznie, po raz pierwszy zastosowana została w 1988 roku, kiedy większość z używanych dziś materiałów nie była dostępna, natomiast Torsion od razu weszła do masowej produkcji również w segmencie tańszego obuwia. Nowoczesność tej technologii nie wynika jednak z zastosowania takiego czy innego materiału, ale z samej koncepcji, która bazuje przede wszystkim na fizjologii. Nie ma tutaj mowy o tym, żeby cokolwiek „dopasowywało się do butów biegacza” - nie ma butów, które myślą za sportowca. Torsion ma wspierać naturalne zjawiska, jakie pojawiają się w czasie biegu, a więc przede wszystkim pozwalać na całkowicie niezaburzony rozkład ciężaru, a także na naturalne odbicie, ponieważ wielu biegaczy uważa, że w obuwiu zwiększającym siłę wybicia wcale nie biega się wygodniej. Torsion nie zwiększa jej ani na jotę. Jedyne, co zmienia się tak naprawdę na poziomie fizjologicznym, to informacja, jaka dociera do mózgu na temat położenia stopy. Cała reszta to kwestia pracy stawów, mięśni i i kośćca, co dzieje się bez żadnej intencji i wiedzy biegacza. System Torsion jest więc dla biegacza jakby rozszerzeniem systemu nerwowego. Miłe i przyjemne technologie Dzięki Adidas Torsion bieganie pozostaje czynnością całkowicie naturalną, natomiast sama technologia bezpośrednio nie wpływa na wyniki. Nadal liczy się przede wszystkim kondycja, więc jest to system odbiegający nieco od wszelkich nowoczesnych systemów „wspierania” naturalnego ruchu, dlatego polecany jest dla biegaczy na wszystkich stopniach zaawansowania.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Obuwie sportowe, Adidas, Nike, Puma, Reebok, Hooy, buty sportowe

Buty najlepszych światowych producentów: buty adidas, buty nike, buty puma, buty hooy, buty reebok.

Markowe obuwie sportowe, modne buty, najnowsze fasony, klasyczne modele, nowe trendy, sportowe nowości.

Moda sportowa prosto od nike, adidasa, pumy, reeboka, hooy. Wyszukane buty sportowe, najniższe ceny, atrakcyjne rabaty, najtańsza wysyłka. Sklep internetowy z obuwiem sportowym, tu znajdziesz buty - air max, adi racer, superstar, klasyczne buty live style hooy , nowoczesne obuwie adidas porsche, wygodne trampki, klapki, sandały. Buty męskie, obuwie damskie, buty sportowe dla dzieci, dla sportowca, dla kobiety fitness, obuwie dla dziecka, buty młodzieżowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapytaj on-line Napisz do nas... Wyślij
Sklep internetowy Shoper.pl